Angielska ryba z frytkami na deser

Fish & Chips: całkiem spory kawałek świeżej i niezwykle soczystej ryby w chrupiącej, złotej panierce z solidną garścią frytek.
Fish & Chips: całkiem spory kawałek świeżej i niezwykle soczystej ryby w chrupiącej, złotej panierce z solidną garścią frytek.

Wróciliśmy. Klapki zamieniliśmy na buty, szorty – na długie spodnie, papryczkę chilli – na sól i pieprz. Ale to nie koniec podróży. Tej nie kończy się nigdy. Fizycznie jesteśmy w domu, ale myślami cały czas wracamy do dalekich miejsc i smaków. Teraz będziemy zarażać innych do oderwania się od codzienności i ucieczki w dalekie, egzotyczne miejsca. Rozpoczynamy niezwykle ekscytującą podróż do naszych wspomnień i spróbujemy odtworzyć to, co smakowaliśmy tysiące kilometrów stąd.

Naszą podróż rozpoczęliśmy od Londynu i do tego miasta po ponad półrocznej włóczędze wróciliśmy. Większość zapewne sądzi, że Anglia kulinarnie jest nudnym miejscem. Co można bowiem powiedzieć o kraju, którego narodowym daniem jest kurczak w sosie o hindusko brzmiącej nazwie tika masala? My jednak przekonaliśmy się, że nawet tu można znaleźć prawdziwe perełki i są takie miejsca gdzie słynna ryba z frytkami może być niezwykle inspirująca.

Wszystkim polecamy wizytę w dzielnicy Lewisham w południowo-wschodnim Londynie. Wystarczy kilkanaście minut podróży metrem aby znaleźć się w prawdziwym Londynie. Jest tam może trochę obskurnie, ale takie naprawdę jest to miasto. Znajdziecie tam typowe angielskie puby i bary z „Something fishy” na czele. Sztandarowym daniem jest tam, oczywiście ryba z frytkami. Dodajmy – całkiem spory kawałek świeżej i niezwykle soczystej ryby w chrupiącej, złotej panierce z solidną garścią frytek.

Jeśli chcecie wiedzieć jak smakuje prawdziwe Fish&Chips to zrezygnujcie z turystycznych restauracji-pułapek w centrum stolicy Wielkiej Brytanii i wybierzcie się do Lewisham. Z pewnością nie będziecie tego żałować. Przy okazji możecie pomyśleć o nas – tam bowiem celebrowaliśmy koniec tej wycieczki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s